Şadi Özdemir: Kırsal mahallelerin sorunlarına birlikte çözüm bulacağız

Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, ilçenin kırsal mahalleleri Alaaddinbey, Ürünlü, Kayapa, Tahtalı ve Yaylacık’ı ziyaret etti. Bölgede tarımsal üretimin artırılması için çiftçiye desteklerini sürdüreceklerini söyleyen Özdemir, kırsaldaki vatandaşları ihmal etmeyecekleri sözünü verdi.

Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, Nilüfer’i adım adım gezerek vatandaşlarla buluşuyor, kentin ihtiyaçlarını yerinde dinliyor.  Nilüfer’in 5 kırsal mahallesini Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin ile birlikte gezen Özdemir, vatandaşlarla uzun uzun sohbet ederek sorunları dinledi.
Ziyaretlerine Alaaddinbey’den başlayan Şadi Özdemir, muhtar Seyit Ahmet Gökkıyas ve vatandaşlarla köy meydanında samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Özdemir, bölgenin verimli topraklarının kaçak yapılaşmaya kurban edilmemesi içim mücadeleye devam edeceklerini söyledi.
Şadi Özdemir’in ikinci durağı Ürünlü oldu. Yoğun bir ilgiyle karşılanan Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, burada muhtar Kadir Beki ve vatandaşlarla çay içerek sohbet etti. Ürünlü’nün tarımsal üretimde yerinin çok değerli olduğunu söyleyen Başkan Adayı Özdemir, son yıllarda azalan biber üretiminin eski yıllardaki gibi olması için çiftçiye gereken desteği vereceklerini ifade etti.

KAYAPALILAR KATI ATIK TESİSİ’NDEN DERT YANDI

Şadi Özdemir ve beraberindekiler akşam ziyaretlerini son dönemde yapılaşmanın çok arttığı Kayapa Mahallesi ile devam etti. Kayapa Muhtarı Ali İhsan Dengiz ve mahalle halkı en büyük sorunlarının 7 yıl sonra tekrar gündeme  gelen Katı Atık Tesisi olduğunu belirterek, mahallelerine böyle bir tesis istemediklerini söylediler.  Özdemir de bu konudaki mücadelelerinde Kayapa halkının yanında olduklarını söyledi.

TAHTALI’DA GENÇLER HALI SAHA İSTEDİ

Ziyaret duraklarından biri de Tahtalı Mahallesi olan Şadi Özdemir, burada da Muhtar Hüseyin Kahya ve vatandaşlar tarafında çiçeklerle karşılandı. Tahtalı Mahallesi’nde de gençlerin ilk talebi halı saha oldu. Başkan adayı Şadi Özdemir göreve geldiklerinde bu sözü hızlıca yerine getireceklerini belirtip gençlere “Talebinizin takipçisi olun” dedi.  Tahtalı halkının  tarım arazilerindeki kaçak fabrikalarla ilgili dertlerini dinleyen Özdemir “ Bu sorunlara  hep birlikte çözüm bulacağız, doğruyu beraber bulacağız” dedi.

“YAYLACIK’IN İMAR SORUNU ÇÖZÜLECEK”

Gecenin son durağı Yaylacık’tı. Saat 22.00 sıralarında Yaylacık Mahallesi’ne giden Özdemir geç saatler olmasına rağmen kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Yaylacık Muhtarı Naci Kurçin,  imar konusunda mahallenin çözülemeyen imar sorununu aktardı, Özdemir de yeni dönemde konuyu acilen ele alacaklarını belirtti. Nilüfer Belediye Başkan Adayı Özdemir,  mahalle halkından  gelen düğün salonu ihtiyacını da hızlıca çözeceklerini söyledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x