Kurumsal Firmalar ‘Corporate Rowing Kurumsal Kürek Yarışları’ 4. sezonunda yeniden biraraya geliyor

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da 2 ay süren zorlu ve keyifli antrenmanlarını tamamlayan 44 şirket takımı 12 Kasım 2023’te Haliç’te kozlarını paylaşacaklar. 220 sporcu, 1500 davetli ile gerçekleşecek olan organizasyonda sporcular su üzerinde kıyasıya rekabet ederken; takımlarını desteklemeye gelen katılımcı şirket çalışanları ve aileleri keyifli bir gün geçirecekler.

Çalışanlarının takım çalışması, grup dinamiği ve aidiyet duygularının gelişmesine önem veren ve sağlıklı yaşamı önemseyen şirketlerin yoğun ilgisini gören Corporate Rowing Kurumsal Kürek Yarışları her sezon giderek artan takım sayısıyla henüz 4.sezonunda Türkiye’nin en büyük özel kürek sporu organizasyonu unvanına sahip oldu.

Corporate Rowing Organizasyon Komitesi Başkanı Halil Ünlü “İki yıl önce şirketlerin hedeflerine giderken takım çalışmasının önemine vurgulamak ve geliştirmek için Corporate Rowing projesini başlattık. 15 takımla başlayan projemiz kısa süre içerisinde 44 takıma ulaştı. Bu yıla kadar yılda 2 sezon halinde düzenlediğimiz etkinliğimizi bu aydan itibaren Bilgi Üniversitesi Santral Kampüs’te açtığımız kulübümüzle yılın tamamına yayacağız. Eş zamanlı olarak sağlıklı yaşamı ve sporu destekleyerek kürek sporunun bilinirliliğinin artmasını amaçlamaktayız.”

Bilgi Üniversitesi Santral Kampüs’te faaliyet gösteren 1779 Kürek ve Yelken Kulübü’nün organizasyonuyla gerçekleştirilen Corporate Rowing iş hayatında cinsiyet eşitliğini de destekleyerek her takımda en az 2 kadın sporcu bulunması prensibiyle hareket etmektedir.

Türkiye Kürek Federasyonu’nun ana destekçisi olduğu Corporate Rowing Kurumsal Kürek Yarışları, kürek sporunun bilinirliliğinin artmasını ve kurumsal dünyada yer bulmasını hedeflemektedir.

Alfabetik sırayla Corporate Rowing katılımcı firmalar:

Allcargo, Anadolu Efes, Aselsan, Digiturk, Ghafari Associates, Jotun, MSC, One Line, QNB Finansbank, Renault Mais, Sabancı Holding, Temsa, Terra Pizza, Under Armour, Unilever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x